Amateurclubs volgend seizoen in dezelfde klasse

Geplaatst op: maandag 29 maart 2021 om 19:15.

Amateurvoetbalclubs spelen volgend seizoen in dezelfde klasse als dit seizoen. Zelfs als er nu nog teams wegvallen, blijven de competities intact.

Net als vorig seizoen is ook de huidige jaargang in het amateurvoetbal voortijdig afgebroken vanwege het coronavirus en niet meer hervat. Vorig seizoen werden geen kampioenen en degradanten aangewezen, maar een aantal clubs promoveerde wel doordat er open plekken vielen in diverse andere klassen.

Die gaten vielen onder meer door fusies, terugtrekkingen of een overstap van clubs van het zondag- naar het zaterdagvoetbal. Ook dit seizoen worden geen kampioen en degradanten aangewezen, maar zelfs als er gaten vallen in een klasse zal er dit jaar niet geschoven worden.

Als een team uit een competitie van bijvoorbeeld 14 teams zich terugtrekt, wordt de competitie afgewerkt met 13 teams. De mogelijke open plekken worden vervolgens rechtgetrokken in de nacompetities van het seizoen 2021/2022. Daarin kunnen dan extra promotieplekken vergeven worden.