Bij EMK géén kinderen op kunstgras

Geplaatst op: zondag 22 januari 2017 om 10:00.

Veel ouders maken zich zorgen voor hun kinderen om het feit dat er gevoetbald kan worden op kunstgras. Naar aanleiding van een uitzending op de televisie (Zembla) is in de hoogste haast een onderzoek gedaan door de RIVM (Rijks Instituut voor de Volksgezondheid en Milieuhygiëne). In twee maanden tijd kwam men tot de conclusie dat spelen op kunstgras geen verhoogd risico oplevert voor de gezondheid. Dat is een conclusie die niet door elke wetenschapper wordt gedeeld, terwijl er grotere onderzoeken lopen in de Verenigde Staten en Europa. Sommige uitslagen zullen niet eerder bekend worden dan 2018 of 2019.

Het bestuur van EMK is van mening dat men maar het zekere voor het onzekere moet nemen: vooralsnog géén jeugdleden van EMK op kunstgras. Dat betekent dat men bij uitwedstrijden ook niet speelt op kunstgras. Dan zullen de leiders moeten overleggen met de tegenstander over de ondergrond. Als een weigering van EMK zou betekenen dat dit gevolgen heeft voor een team of vereniging, dan neemt EMK dit voor eigen rekening. Kunstgras is elke vorm van kunstgras (niet alleen met vermalen banden); jeugd is tot 18 jaar (dus O19), de leeftijd waarop men wettelijk mag roken of alcohol gebruiken.

Bij eventuele problemen kan men contact opnemen met één van de bestuursleden.

Bestuur EMK.