EMK – RKDSV 2 – 1

Geplaatst op: zondag 3 februari 2019 om 20:45.

Na enkele voetbal loze zondagen kon er vandaag (onverwacht) toch gevoetbald worden op het Eeneind.

Het veld was vanmiddag verrassend goed bespeelbaar en vanaf het beginsignaal was het met name RKDSV dat veel energie in de wedstrijd legde en een optisch veldoverwicht creëerde, waaruit ook de eerste kansen ontstonden. In de 13e minuut claimde RKDSV een strafschop, maar de scheidsrechter had goed zijn oog op de situatie en beoordeelde het moment met een schouderduw en dus gewoon doorspelen. Direct hierna kwam een aanvaller van RKDSV alleen voor de keeper maar hij schoof de bal in het zijnet. Ook EMK kreeg haar eerste (kleine) doelkansen zonder echt gevaarlijk te worden. De 0-0 ruststand was een terechte weerspiegeling van de verhoudingen op het veld.

Na rust veranderde er aanvankelijk niet heel veel aan het spelbeeld, het spel golfde heen en weer met aanvallende intenties voor beiden. Toch zorgde een slippertje achterin bij EMK voor een 0-1 voorsprong voor RKDSV dat voelde dat de doelpunten vanmiddag wel eens duur konden zijn. Nadat RKDSV een volgende grote kans niet kon benutten, was het EMK dat uit een prachtig uitgevoerde trap van Ruud Boerema op 1-1 kwam. EMK paste twee tactische wissels toe en bracht Geert Jan Kemperman en Sjef Sanders in het veld. Hierdoor had EMK meer dynamiek in het veld en waren er meer tactische keuzes in de uitvoering mogelijk. In de het laatste kwartier mocht EMK 2 speler Mitch van Gils nog zijn verdienstelijk debuut maken voor EMK 1, terwijl in de absolute slotfase Sjef Sanders een prima invalbeurt bekroonde met de uiteindelijke winnende treffer, 2-1.

Geen beste- maar wel een sportieve wedstrijd, waarna EMK zich de gelukkigste ploeg mocht noemen.