Spelregelwijzigingen zaalvoetbal 2022/’23

Geplaatst op: maandag 19 september 2022 om 20:05.

1 Jaar na de invoering van het nieuwe spelregelboek ‘Spelregels Zaalvoetbal/Futsal’ heeft de UEFA een aantal wijzigingen doorgevoerd per 1 september 2022. In de uitgave van september 2022 zijn deze verwerkt.

Handsbal

De belangrijkste wijziging betreft de handsbal. Als er sprake is van onopzettelijk hands en er wordt direct of onmiddellijk gescoord, dan volgt er een indirecte vrije schop voor de tegenstander. Wordt de bal na deze actie aan een medespeler gegeven die vervolgens scoort, dan is het een geldig doelpunt.

Scheenbeschermers verplicht

Sinds het seizoen 2021/’22 is het al voor alle zaalvoetballers die deelnemen aan door de KNVB georganiseerde wedstrijden verplicht om scheenbeschermers te dragen. Dit geldt voor alle competities, van de Eredivisie tot aan de Veteranenklasse, vrouwen, mannen en jeugd.