Vanaf 2019/20 competitie-indeling op speelsterkte

Geplaatst op: woensdag 13 februari 2019 om 19:00.

Generaties voetballers spelen op een te laag of hoog niveau, om dat te voorkomen wil de bond de gevolgen van het geboortejaareffect verkleinen.

Er is nu namelijk sprake van een oververtegenwoordiging van spelers in de eerste teams, die zijn geboren in de eerste maanden van een jaar. Hierdoor is er een hogere uitval van spelers die in de laatste maanden van het jaar geboren zijn. Op basis van historische data ontwikkelt de KNVB daarom een algoritme waarmee de teamspeelsterkte van teams kan worden geanalyseerd. Dit gebeurt door uitslagen en de onderliggende cijfers te vergelijken.

Aan het einde van het seizoen 2019/’20 moet er een algoritme klaar zijn, waarmee teams automatisch op speelsterkte kunnen worden ingedeeld.