Verdere verruiming lockdown nog niet verantwoord

Geplaatst op: maandag 8 maart 2021 om 20:25.

Nog steeds raken te veel mensen besmet met het coronavirus. Ook de druk op ziekenhuizen is nog te hoog. Daarom gaat het kabinet nu niet verder versoepelen, dat zou niet verantwoord zijn. We houden vast aan de maatregelen waarvan we zien dat ze werken.

Wel worden er kleine correcties gedaan op een aantal al bestaande maatregelen. Ook kijkt het kabinet vooruit. Vanaf 31 maart is er mogelijk meer ruimte voor versoepeling. Alleen als de cijfers het toelaten, kunnen bijvoorbeeld de terrassen en winkels open onder strikte voorwaarden.

Verlenging maatregelen:

  • Alle huidige maatregelen worden verlengd tot en met 30 maart
  • De avondklok wordt verlengd tot 31 maart 04.30 uur
  • Het reisadvies wordt verlengd tot en met 15 april

Kleine aanpassingen van maatregelen (per dinsdag 16 maart):

  • Volwassenen van 27 jaar en ouder mogen buiten op sportaccommodaties met maximaal vier mensen sporten

Mogelijke versoepelingen vanaf woensdag 31 maart:

Vanaf 31 maart staat een aantal versoepelingen gepland. Die kunnen alleen doorgaan als het aantal bezette intensive care-bedden stabiel blijft en het reproductiegetal rond de 1 blijft. Op 23 maart wordt hierover een besluit genomen.

  • Horecaondernemers mogen dan de buitenterrassen openen, onder bepaalde voorwaarden