Vijf wissels toegestaan in amateurvoetbal

Geplaatst op: woensdag 11 augustus 2021 om 16:00.

Ook in het amateurvoetbal zijn komend seizoen vijf wissels per team per wedstrijd toegestaan. Dat heeft de KNVB bekend gemaakt. De regel geldt in de A-categorie van het amateurvoetbal, het hoogste niveau bij de senioren en oudste jeugdcategorieën.

Afgelopen seizoen mochten de elftallen alleen in het bekertoernooi vijf keer wisselen, nu dus ook in de competitie. In het betaalde voetbal gold de regel afgelopen seizoen al wel vanwege het coronavirus. De KNVB heeft nu besloten hier aan vast te houden. Omdat er nog veel onzekerheden zijn met betrekking tot het verloop van het coronavirus en de gevolgen die dit heeft voor de competities, bevelen medici aan om ook komend seizoen vijf wissels aan te houden.

Voor de vijf wissels mogen er drie wisselmomenten worden gebruikt. Dit om te voorkomen dat het spel te vaak stilligt. Als er in het bekertoernooi sprake is van verlenging, dan wordt er een extra wisselmoment ingelast en mag er een zesde speler worden gewisseld.