Wonen op een voetbalveld?

Geplaatst op: donderdag 1 april 2021 om 19:00.

Dat idee staat in de Omgevingsvisie, een soort toekomstschets van Nuenen. Het document is nu voor alle inwonersin te zien en te becommentariëren. Later dit jaar wordt de schets vastgelegd, zodat duidelijk is hoe de gemeente er de komende jaren uit gaat zien.

Huizen op sportpark

De kerkdorpen kunnen amper nog uitbreiden want in de groene omgeving mogen geen huizen gebouwd worden. Blijft over: de voetbalvelden in de dorpen opofferen. “We breiden nog uit aan de Esrand en Eikelkampen maar dan houdt het zo’n beetje op. Wij zeggen: kijk of je de voetbalvelden kunt bebouwen.” Er zou dan tussen Gerwen en Nederwetten een nieuw, gedeeld sportterrein kunnen komen. Dat mag wél in het buitengebied. “Daar moeten de dorpsraden zelf over beslissen. Dat gaan wij als gemeente niet opdragen, want we snappen dat een veld in het dorp van belang is.”

Artikel Eindhovens Dagblad, 1 april 2021 ©